"Life is full of misery, loneliness, and suffering - and it's all over much too soon" Woody Allen Wspomnienia z codzienności... A little bit of this and a little bit of that...

wtorek, 31 sierpnia 2010

Widok z Montjuic, Barcelona

W czasie ostatniego naszego pobytu w Barcelonie udało nam się zwiedzić kolejne ciekawe miejsca w Barcelonie.
Tym razem podziwialismy wspaniałe widoki ze wzgórza Montjuic.



środa, 25 sierpnia 2010

Plaża w Castelldefels, Hiszpania

Castelldefels is a town in the province of Barcelona, in Catalonia, Spain. I spent my summer vacation there.
I had a lovely time:)






wtorek, 24 sierpnia 2010

Polecam świeże dojrzałe figi...







You also can read about figs on the blog: Sacramento Street
September 1, 2010

wtorek, 27 lipca 2010

Kwiaty balkonowe

Spacerując po sandomierskiej starówce na jednym z balkonów wypatrzyłam te cudeńka...

niedziela, 25 lipca 2010

LILIE - kwiatowe wspomnienia z wczasów w Tyliczu




Żółte lilie zdobią przepiękny ogród mojej koleżanki - Ali.



Czerwone lilie sfotografowałam w Krynicy Zdroju przed restauracją Węgierska Korona.

poniedziałek, 19 lipca 2010

malwy

Uwielbiam malwy kwitnące przy płotach w polskich ogródkach...



środa, 2 czerwca 2010

TAWUŁA

Nowy nabytek w moim ogrodzie...




Docelowo ma wyglądać tak...

sobota, 29 maja 2010

Allium. Czosnek ozdobny. Elite.

Gdy byłam w lipcu ubiegłego roku w Barcelonie, spacerując po Ramblas zauważyłam przepiękny czosenk ozdobny...przypominający dmuchawce. Jesienią sprowadziłam kilka cebulek z Holandii i teraz mam już to cudeńko w swoim ogródku.
Zdjęcia, które dzis prezentuję pochodzą z Barcelony...







Zdjęcia z mojego ogródka są zamieszczone w poprzednim poscie.

czwartek, 27 maja 2010

Czosnek ozdobny

Już cieszy moje oko w moim ogródku...



Oto kolejne etapy rozkwitu mojego ulubionego czosnku ozdobnego:
















poniedziałek, 24 maja 2010

Kwitnący bez...u sąsiadów.

"Czemu nie jeździ się do Polski na kwitnienie bzów?"
pyta Jarosław Iwaszkiewicz
w "Podróżach do Włoch"










W swoich wspomnieniach z pobytu we Włoszech zachwycał się urokiem kwitnących glicynii.



W pamięci pozastały mu również obrazy pięknie kwitnących bzów w okresie wiosennym w Polsce i podzielił sie tą refleksja na łamach swoich wspomnień.

W pełni zgadzam sie z jego opinią:))





niedziela, 23 maja 2010

Kiedy pogoda sprzyja...

I went biking this Sunday...

W niedzielne przedpołudnie udało mi się odpocząć
na scieżkach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Niestety nadchodząca burza wygoniła mnie zbyt wczesnie z tego uroczego miejsca. Może przyszły weekend będzie szczęsliwszy.